Μαθαίνω τον Κόσμο: Αεροδυναμική & Τριβή

Preview

Ο STEM Education σας προτείνει να γνωρίσετε μία νέα δραστηριότητα για τους μαθητές σας, με τα μοναδικά πακέτα TechCard. Γνωρίστε τα με το μοναδικό πακέτο «Μαθαίνω τον Κόσμο: Αεροδυναμική & Τριβή  »

Με τις οδηγίες σας θα μπορέσει ο καθένας τους να κατασκευάσει  μια φόρμουλα να το ζωγραφίσει να δημιουργήσει δηλαδή το δικό του μοντέλο. Με απλά υλικά όπως ένα ψαλίδι και χρώματα, άξονες, τροχαλίες, μοτέρ,   θα μπορέσουν να το ολοκληρώσουν και να το πάρουν μαζί τους στο σπίτι και να περάσουν ατέλειωτες ώρες παιχνιδιού και διασκέδασης

Η εκπαίδευση σας για τις δραστηριότητες αυτές θα γίνει από τους εκπαιδευτές του STEM Education στην σχολική σας μονάδα και θα η διάρκεια της δεξιότητας θα είναι μία σχολική ώρα .

Γνωρίστε πως μπορείτε να δημιουργήσετε με τους μαθητές σας κατασκευές από το πακέτο τάξης TechCard Formula T WorkShop.

Θα μάθετε πως μπορείτε με υλικά που περιέχει το πακέτο τάξης TechCard Formula T WorkShop (μοτέρ, άξονες, τροχαλίες, ρόδες, χαρτιά Techard) να κατασκευάσετε 10 μοντέλα Formula F1 στην τάξη σας

Η δραστηριότητα αυτή θα είναι πολύ ευχάριστη για τους μαθητές σας. Μόλις ολοκληρώσουν την κατασκευή του μοντέλου Formula F1 μπορούν πραγματοποιήσουν αγώνα ταχύτητας με τα μοντέλα τους και φυσικά να πάρουν το μοντέλο που έφτιαξαν μαζί τους στο σπίτι και να συνεχίσουν το παιχνίδι.

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα και ένας από τους συνεργάτες μας θα επικοινωνήσει το συντομότερο μαζί σας.

Lesson tags: 4. Γ Δημοτικού, Science Lab Junior - δεξιότητες, δημοτικό@σχολεία
Back to: Engineering