Πρόγραμμα μαθημάτων στα κέντρα της Αττικής

Πρόγραμμα μαθημάτων στα κέντρα της Αττικής. Αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών STEM & Εκπαιδευτικής Ρομποτικής από τους ειδικούς!

Σχολική τάξηΠρόγραμμα STEMΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΠαρασκευήΣάββατο
ΠρονήπιοΚατασκευάζω τον κόσμο μου
17:00-17:4510:00-10:45
ΝηπιαγωγείοΜοχλοί και Σύνδεσμοι 17:00-18:0013:15-14:15
ΝηπιαγωγείοΒόλτα με Αλγόριθμους17:00-18:0012:10-13:10
ΝηπιαγωγείοΛιλιπούτειοι Μηχανικοί
17:00-18:0011:00-12:00
ΝηπιαγωγείοΟ Θαλής και η Mέλισσα17:00-18:0014:20-15:20
Α & Β Δημοτικού
Απλές Μηχανές
16:00-17:3017:30-19:00
17:30-19:0010:00-11:30
Α & Β Δημοτικού
Ρομπότ, ο Φίλος μου και Συνεργάτης17:30-19:0015:00-16:30
Α & Β Δημοτικού
STEAM World: Χτίζω τον κόσμο
10:00-11:30
Β & Γ ΔημοτικούSTEAM World: Χορεύοντας με τις δυνάμεις
17:30-19:0015:00-16:3011:40-13:10
Β & Γ ΔημοτικούΣύνθετες Ηλεκτρικές Μηχανές17:30-19:0017:30-19:0017:30-19:00

13:15-14:45
Γ & Δ Δημοτικού
STEAM World: Δαμάζω την ενέργεια
13.15-14:45
Γ & Δ Δημοτικού
Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo)
17:30-19:00
17:30-19:0011:40-13:10
Δημοτικού, Γυμνασίου, ΛυκείουΑγωνιστική εκπαιδευτική ρομποτική16:15-17:45
Γ, Δ & Ε Δημοτικού
Φυσικός ή Φυσικός Μηχανικός;15:00-16:30
Δ, Ε & ΣΤ Δημοτικού

Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo – Scratch)
17:30-19:0010:00-11:30
Ε & ΣΤ Δημοτικού & ΓυμνάσιοΕκπαιδευτική Ρομποτική – Micro:bit Scratch
11:40-13:10
Ε & ΣΤ Δημοτικού & ΓυμνάσιοSPIKE™ Prime
17:30-19:0010:00-11:30
11:40-13:10
‘Α ΓυμνασίουΦυσική ‘Α Γυμνασίου17:30-19:0015:00-16:30
ΓυμνάσιοΑπό το Ήλεκτρο στο Τρανσίστορ17:30-19:00
ΓυμνάσιοDetective C.S.I.
10:00 - 11:30
ΓυμνάσιοΝανοτεχνολογία15:00-16:30
Γυμνάσιο - ΛύκειοMicrobit με MicroPython13:15 -14:45
Γυμνάσιο - ΛύκειοΕκπαιδευτική Ρομποτική (Mindstorms EV3)13:00-14:30
Γυμνάσιο - ΛύκειοΕκπαιδευτική Ρομποτική για προχωρημένους (Mindstorms EV3)14:15-15:45
Γυμνάσιο - ΛύκειοΜηχανοτρονική με Arduino15:00-16:30
Σχολική ΤάξηΠρόγραμμα STEMΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΠαρασκευήΣάββατο
ΠρονήπιοΚατασκευάζω τον κόσμο μου12:30-13:15
ΝηπιαγωγείοΒόλτα με Αλγόριθμους16:15-17:15
17:30-18:30
16:15-17:15
16:15-17:15
10:00-11:00
ΝηπιαγωγείοΟ Θαλής και η Mέλισσα16:15-17:15
ΝηπιαγωγείοΛιλιπούτειοι Μηχανικοί17:30-18:30
17:30-18:30
16:15-17:15
17:30-18:30
17:30-18:30
11:15-12:15
Α & Β Δημοτικού
Ρομπότ, ο Φίλος μου και Συνεργάτης17:45-19:15
17:45-19:15
13:30-15:00
Α & Β Δημοτικού
Απλές Μηχανές17:45-19:15
16:00-17:30
16:00-17:30
17:45-19:15
10:00-11:30
15:15-16:45
Α & Β Δημοτικού
STEAM World: Χτίζω τον κόσμο16:00-17:30
Β & Γ Δημοτικού
STEAM World: Χορεύοντας με τις δυνάμεις16:00-17:30
Β & Γ Δημοτικού
Σύνθετες Ηλεκτρικές Μηχανές16:00-17:30
17:45-19:15
11:45-13:15
Γ & Δ Δημοτικού
STEAM World: Δαμάζω την ενέργεια17:45-19:15
Γ & Δ Δημοτικού
Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo)16:00-17:30
17:45-19:15
17:45-19:15
17:45-19:15
10:00-11:30
13:30-15:00
Γ & Δ & Ε Δημοτικού
Φυσικός ή Φυσικός Μηχανικός;17:45-19:15
Δ & Ε & ΣΤ Δημοτικού
Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo – Scratch)17:45-19:15
16:00-17:30
17:45-19:15
11:45-13:15
15:15-16:45
Α ΓυμνασίουΦυσική ‘Α Γυμνασίου17:45-19:15
Γυμνάσιο & ΛύκειοΕκπαιδευτική Ρομποτική (Mindstorms EV3)11:45-13:15
Γυμνάσιο & ΛύκειοΕκπαιδευτική Ρομποτική για προχωρημένους (Mindstorms EV3)13:30-15:00
Γυμνάσιο & ΛύκειοΑγωνιστική Εκπαιδευτική Ρομποτική – Open κατηγορία15:15-16:45
ΓυμνάσιοSPIKE™ Prime16:00-17:30
10:00-11:30
Γυμνάσιο & ΛύκειοMicrobit με MicroPython17:45-19:15
17:45-19:15
Σχολική τάξηΠρόγραμμα STEMΔευτέραΤρίτηΤετάρτηΠέμπτηΠαρασκευήΣάββατο
ΠρονήπιοΚατασκευάζω τον κόσμο μου10:00-10:45
ΝηπιαγωγείοΛιλιπούτειοι Μηχανικοί17:50-18:5017:50-18:5011:00-12:00
ΝηπιαγωγείοΒόλτα με Αλγόριθμους17:50-18:5016:00-17:00
17:50-18:50
12:15-13:15
ΝηπιαγωγείοΟ Θαλής και η Mέλισσα17:50-18:50
ΝηπιαγωγείοΜοχλοί & Σύνδεσμοι16:00-17:00
Α & Β Δημοτικού
Ρομπότ, ο Φίλος μου και Συνεργάτης16:00-17:3016:00-17:3013:45-15:15
Α & Β Δημοτικού
Απλές Μηχανές16:00-17:3016:00-17:3017:45-19:1510:00-11:30
Α & Β Δημοτικού
STEAM World: Χτίζω τον κόσμο16:00-17:30
Β’ & Γ’ ΔημοτικούSTEAM World: Χορεύοντας με τις δυνάμεις16:00-17:30
Β & Γ Δημοτικού
Σύνθετες Ηλεκτρικές Μηχανές17:45-19:1516:00-17:3011:45-13:15
Γ, Δ Δημοτικού
Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo)16:00-17:3017:45-19:1513:30-15:00
Γ’ & Δ’ ΔημοτικούSTEAM World: Δαμάζω την ενέργεια15:30-17:00
Δ, Ε & ΣΤ Δημοτικού
Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo – Scratch)17:45-19:1517:45-19:1517:45-19:1517:45-19:1510:00-11:30
Ε & ΣΤ Δημοτικού,γυμνάσιοSPIKE™ Prime16:00-17:3017:45-19:1515:15-16:45
Ά ΓυμνασίουΦυσική ‘Α Γυμνασίου19:30-21:00
ΓυμνάσιοΑπό το Ήλεκτρο στο Τρανσίστορ16:00-17:30
ΓυμνάσιοΝανοτεχνολογία19:30-21:00
ΓυμνάσιοΕκπαιδευτική Ρομποτική (Mindstorms EV3)17:45-19:1516:00-17:30
13:30-15:00
Γυμνάσιο & ΛύκειοΕκπαιδευτική Ρομποτική για προχωρημένους (Mindstorms EV3)16:00-17:3017:45-19:1515:15-16:45
Γυμνάσιο & ΛύκειοΑγωνιστική Εκπαιδευτική Ρομποτική – Open κατηγορία19:30-21:0019:30-21:00
Γυμνάσιο & ΛύκειοMicrobit με MicroPython19:30-21:00
Γυμνάσιο & ΛύκειοΜηχανοτρονική με Arduino16:00-17:30
Ε & ΣΤ Δημοτικό & Γυμνάσιο
Εκπαιδευτική Ρομποτική – Micro:bit Scratch11:45-13:15

Επικοινωνήστε ΤΩΡΑ!

τηλ.: 2106777285 Κατεχάκη, 2106010162 Αγία Παρασκευή & Κηφισιά | info@stem.edu.gr