Πρόγραμμα μαθημάτων στα κέντρα της Αττικής. Αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών STEM & Εκπαιδευτικής Ρομποτικής από τους ειδικούς!
Σχολική τάξη | Πρόγραμμα STEM | Δευτέρα | Τρίτη | Τετάρτη | Πέμπτη | Παρασκευή | Σάββατο |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Προνήπιο | Κατασκευάζω τον κόσμο μου | 17:00-17:45 | 10:00-10:45 | ||||
Νηπιαγωγείο | Μοχλοί και Σύνδεσμοι | 17:00-18:00 | 13:15-14:15 | ||||
Νηπιαγωγείο | Βόλτα με Αλγόριθμους | 17:00-18:00 | 12:10-13:10 | ||||
Νηπιαγωγείο | Λιλιπούτειοι Μηχανικοί | 17:00-18:00 | 11:00-12:00 | ||||
Νηπιαγωγείο | Ο Θαλής και η Mέλισσα | 17:00-18:00 | 14:20-15:20 | ||||
Α & Β Δημοτικού | Απλές Μηχανές | 16:00-17:30 | 17:30-19:00 | 17:30-19:00 | 10:00-11:30 | ||
Α & Β Δημοτικού | Ρομπότ, ο Φίλος μου και Συνεργάτης | 17:30-19:00 | 15:00-16:30 | ||||
Α & Β Δημοτικού | STEAM World: Χτίζω τον κόσμο | 10:00-11:30 | |||||
Β & Γ Δημοτικού | STEAM World: Χορεύοντας με τις δυνάμεις | 17:30-19:00 | 15:00-16:30 | 11:40-13:10 | |||
Β & Γ Δημοτικού | Σύνθετες Ηλεκτρικές Μηχανές | 17:30-19:00 | 17:30-19:00 | 17:30-19:00 | 13:15-14:45 | ||
Γ & Δ Δημοτικού | STEAM World: Δαμάζω την ενέργεια | 13.15-14:45 | |||||
Γ & Δ Δημοτικού | Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo) | 17:30-19:00 | 17:30-19:00 | 11:40-13:10 | |||
Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου | Αγωνιστική εκπαιδευτική ρομποτική | 16:15-17:45 | |||||
Γ, Δ & Ε Δημοτικού | Φυσικός ή Φυσικός Μηχανικός; | 15:00-16:30 | |||||
Δ, Ε & ΣΤ Δημοτικού | Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo – Scratch) | 17:30-19:00 | 10:00-11:30 | ||||
Ε & ΣΤ Δημοτικού & Γυμνάσιο | Εκπαιδευτική Ρομποτική – Micro:bit Scratch | 11:40-13:10 | |||||
Ε & ΣΤ Δημοτικού & Γυμνάσιο | SPIKE™ Prime | 17:30-19:00 | 10:00-11:30 11:40-13:10 | ||||
‘Α Γυμνασίου | Φυσική ‘Α Γυμνασίου | 17:30-19:00 | 15:00-16:30 | ||||
Γυμνάσιο | Από το Ήλεκτρο στο Τρανσίστορ | 17:30-19:00 | |||||
Γυμνάσιο | Detective C.S.I. | 10:00 - 11:30 | |||||
Γυμνάσιο | Νανοτεχνολογία | 15:00-16:30 | |||||
Γυμνάσιο - Λύκειο | Microbit με MicroPython | 13:15 -14:45 | |||||
Γυμνάσιο - Λύκειο | Εκπαιδευτική Ρομποτική (Mindstorms EV3) | 13:00-14:30 | |||||
Γυμνάσιο - Λύκειο | Εκπαιδευτική Ρομποτική για προχωρημένους (Mindstorms EV3) | 14:15-15:45 | |||||
Γυμνάσιο - Λύκειο | Μηχανοτρονική με Arduino | 15:00-16:30 |
Σχολική Τάξη | Πρόγραμμα STEM | Δευτέρα | Τρίτη | Τετάρτη | Πέμπτη | Παρασκευή | Σάββατο |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Προνήπιο | Κατασκευάζω τον κόσμο μου | 12:30-13:15 | |||||
Νηπιαγωγείο | Βόλτα με Αλγόριθμους | 16:15-17:15 | 17:30-18:30 | 16:15-17:15 | 16:15-17:15 | 10:00-11:00 | |
Νηπιαγωγείο | Ο Θαλής και η Mέλισσα | 16:15-17:15 | |||||
Νηπιαγωγείο | Λιλιπούτειοι Μηχανικοί | 17:30-18:30 | 17:30-18:30 | 16:15-17:15 | 17:30-18:30 | 17:30-18:30 | 11:15-12:15 |
Α & Β Δημοτικού | Ρομπότ, ο Φίλος μου και Συνεργάτης | 17:45-19:15 | 17:45-19:15 | 13:30-15:00 | |||
Α & Β Δημοτικού | Απλές Μηχανές | 17:45-19:15 | 16:00-17:30 | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 10:00-11:30 15:15-16:45 | |
Α & Β Δημοτικού | STEAM World: Χτίζω τον κόσμο | 16:00-17:30 | |||||
Β & Γ Δημοτικού | STEAM World: Χορεύοντας με τις δυνάμεις | 16:00-17:30 | |||||
Β & Γ Δημοτικού | Σύνθετες Ηλεκτρικές Μηχανές | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 11:45-13:15 | |||
Γ & Δ Δημοτικού | STEAM World: Δαμάζω την ενέργεια | 17:45-19:15 | |||||
Γ & Δ Δημοτικού | Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo) | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 17:45-19:15 | 17:45-19:15 | 10:00-11:30 13:30-15:00 | |
Γ & Δ & Ε Δημοτικού | Φυσικός ή Φυσικός Μηχανικός; | 17:45-19:15 | |||||
Δ & Ε & ΣΤ Δημοτικού | Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo – Scratch) | 17:45-19:15 | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 11:45-13:15 15:15-16:45 | ||
Α Γυμνασίου | Φυσική ‘Α Γυμνασίου | 17:45-19:15 | |||||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Εκπαιδευτική Ρομποτική (Mindstorms EV3) | 11:45-13:15 | |||||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Εκπαιδευτική Ρομποτική για προχωρημένους (Mindstorms EV3) | 13:30-15:00 | |||||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Αγωνιστική Εκπαιδευτική Ρομποτική – Open κατηγορία | 15:15-16:45 | |||||
Γυμνάσιο | SPIKE™ Prime | 16:00-17:30 | 10:00-11:30 | ||||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Microbit με MicroPython | 17:45-19:15 | 17:45-19:15 |
Σχολική τάξη | Πρόγραμμα STEM | Δευτέρα | Τρίτη | Τετάρτη | Πέμπτη | Παρασκευή | Σάββατο |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Προνήπιο | Κατασκευάζω τον κόσμο μου | 10:00-10:45 | |||||
Νηπιαγωγείο | Λιλιπούτειοι Μηχανικοί | 17:50-18:50 | 17:50-18:50 | 11:00-12:00 | |||
Νηπιαγωγείο | Βόλτα με Αλγόριθμους | 17:50-18:50 | 16:00-17:00 17:50-18:50 | 12:15-13:15 | |||
Νηπιαγωγείο | Ο Θαλής και η Mέλισσα | 17:50-18:50 | |||||
Νηπιαγωγείο | Μοχλοί & Σύνδεσμοι | 16:00-17:00 | |||||
Α & Β Δημοτικού | Ρομπότ, ο Φίλος μου και Συνεργάτης | 16:00-17:30 | 16:00-17:30 | 13:45-15:15 | |||
Α & Β Δημοτικού | Απλές Μηχανές | 16:00-17:30 | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 10:00-11:30 | ||
Α & Β Δημοτικού | STEAM World: Χτίζω τον κόσμο | 16:00-17:30 | |||||
Β’ & Γ’ Δημοτικού | STEAM World: Χορεύοντας με τις δυνάμεις | 16:00-17:30 | |||||
Β & Γ Δημοτικού | Σύνθετες Ηλεκτρικές Μηχανές | 17:45-19:15 | 16:00-17:30 | 11:45-13:15 | |||
Γ, Δ Δημοτικού | Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo) | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 13:30-15:00 | |||
Γ’ & Δ’ Δημοτικού | STEAM World: Δαμάζω την ενέργεια | 15:30-17:00 | |||||
Δ, Ε & ΣΤ Δημοτικού | Εκπαιδευτική Ρομποτική (WeDo – Scratch) | 17:45-19:15 | 17:45-19:15 | 17:45-19:15 | 17:45-19:15 | 10:00-11:30 | |
Ε & ΣΤ Δημοτικού,γυμνάσιο | SPIKE™ Prime | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 15:15-16:45 | |||
Ά Γυμνασίου | Φυσική ‘Α Γυμνασίου | 19:30-21:00 | |||||
Γυμνάσιο | Από το Ήλεκτρο στο Τρανσίστορ | 16:00-17:30 | |||||
Γυμνάσιο | Νανοτεχνολογία | 19:30-21:00 | |||||
Γυμνάσιο | Εκπαιδευτική Ρομποτική (Mindstorms EV3) | 17:45-19:15 | 16:00-17:30 | 13:30-15:00 | |||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Εκπαιδευτική Ρομποτική για προχωρημένους (Mindstorms EV3) | 16:00-17:30 | 17:45-19:15 | 15:15-16:45 | |||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Αγωνιστική Εκπαιδευτική Ρομποτική – Open κατηγορία | 19:30-21:00 | 19:30-21:00 | ||||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Microbit με MicroPython | 19:30-21:00 | |||||
Γυμνάσιο & Λύκειο | Μηχανοτρονική με Arduino | 16:00-17:30 | |||||
Ε & ΣΤ Δημοτικό & Γυμνάσιο | Εκπαιδευτική Ρομποτική – Micro:bit Scratch | 11:45-13:15 |