Ενημέρωση Γονέων 11/03/2020

Αγαπητοί Γονείς και Μαθητές,

Mετά την απόφαση του Υπουργείου Υγείας περί αναστολής λειτουργίας των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων ανακοινώνουμε ότι από σήμερα Τετάρτη 11 Μαρτίου έως και την Τετάρτη 25 Μαρτίου αναστέλλεται η λειτουργία του συνόλου των εκπαιδευτικών προγραμμάτων των Κέντρων STEM Education σ’ όλη την Ελλάδα. Τα μαθήματα θα ξεκινήσουν και πάλι την Πέμπτη 26 Μαρτίου.

Σύντομα, θα ανακοινώσουμε εξ’ αποστάσεως Προγράμματα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για τους μαθητές μας.

Όσον αφορά τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές που μετέχουν σε ομάδες των Διαγωνισμών Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, παρακαλούμε να επικοινωνείτε με τα κατά τόπους Κέντρα καθώς οι Διαγωνισμοί θα γίνουν κανονικά στις ημερομηνίες που έχουν ανακοινωθεί από τον WRO Hellas.

Σας ευχαριστούμε πολύ και σύντομα θα έχετε νεώτερα μας για Προγράμματα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, που θα συναρπάσουν τους μαθητές μας!

STEM Education