Home Νέα Νέα STEM Education στο Golden Hall!
STEM Education στο Golden Hall!

Ο STEM Education από 15/6 μέχρι 30/6 θα βρίσκεται στο Tech Fest @Golden Hall και θα διεξάγει δωρεάν workshops για παιδιά από 4 έως 12 ετών!

Πέμπτη & Παρασκευή 18.00 με 20.00 και Σάββατο 12.00 με 17.00 μπορείτε να φέρετε τα παιδιά σας για να μυηθούν στο STEM και την εκπαιδευτική ρομποτική!

Σας περιμένουμε!

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Λιλιπούτειοι Μηχανικοί είναι σχεδιασμένο για μαθητές Νηπιαγωγείου (4 και 5 ετών). Τα παιδιά κάνουν τα πρώτα βήματά τους στον κόσμο των Θετικών  Επιστημών, της Τεχνολογίας και της Μηχανικής. Μέσα από δραστηριότητες με χαρακτήρα παιχνιδιού τα παιδιά εξερευνούν έννοιες, φαινόμενα,  δημιουργώντας μια ή περισσότερες κατασκευές κάθε φορά, κάνουν παρατηρήσεις και βγάζουν συμπεράσματα για τον κόσμο γύρω τους.
Το πρόγραμμα Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Ρομποτική είναι σχεδιασμένο για τους μαθητές των τελευταίων τάξεων του δημοτικού, όπου μέσω της ομαδικής δραστηριότητας γύρω από την κατασκευή ενός ρομποτικού μοντέλου που αλληλεπιδρά με τον αληθινό κόσμο σε πραγματικό χρόνο, τα παιδιά ζουν μια συναρπαστική και ψυχαγωγική εμπειρία που δεν θέλουν να τελειώσει!